SSS.

Doona’nın güvenlik özellikleri.

Evet. Bebek içindeyken Doona’yı katlayıp açmak güvenlidir. Doona’yı katlayıp açmadan önce bebeğinizin etrafındaki Doona Bebek Arabası’nın tesisatını güvenli bir şekilde ayarlayın.

Daha fazla bilgi için Kullanım videosuna bakın.Doona’yı açmak için:.
Doona’yı katlamak için:

Doona-Unfold-Illustration

Doona’yı katlamak için:

Doona-Fold-Illustration

Talihsiz bir araba kazası durumunda Bebek Arabası güçlü etkilere maruz kalmış olabilir. Bu etkiler Bebek Arabasının bütünlüğünü bozmuş ve koltuğun bebeği araç içindeki koruma verimliliğini düşürmüş olabilir. Bir kazanın Bebek Arabasını ne derecede etkilediğini kesin bir şekilde değerlendirecek bir yönteme sahip olmadığımız ve hasar gözle görülebilir olmadığı için Doona’ya herhangi bir ciddi hasarın gelip gelmediğini belirleyemeyiz. Bu sebeple, bir kazaya dahil olduktan sonra Doona’yı kullanmamalısınız.

Geçmişini bilmediğiniz hiçbir Bebek Arabasına çocuğunuzu ASLA oturtmayın. Bahsi geçen koltuk hasar görmüş olabilir ya da çok ciddi bir kaza geçirmiş ve gözle görülmesi zor bir hasar almış olabilir.

Doona’nın tekerleklerini Doona™ gövdesinin içine doğru katlanmasını sağlayan eşsiz çift duvarlı yapı önemli boyutta bir ilave güvenlik katkısı sağlar. İki katmanlı dayanıklı, etki emici plastik; ekstra EPS, köpük ve kumaş katmanları ile birlikte kaza durumlarından bebeği daha iyi koruyan bir gelişmiş yan darbe koruması sağlamaktadır.
Arka tekerler iki arka tekeri de tek bir pedalla kontrol etmenizi sağlayan bir fren sistemiyle birlikte gelmektedir. Fren yapmak için sağ tekerin yanında bulunan kırmızı fren pedalına basın. Frenleri bırakmak için sol tekerin yanında bulunan yeşil fren bırakma pedalına basın. Çocuğu yerleştirirken veya araçtan alırken frenler mutlaka açık olmalıdır. Çocuğu koyarken ve alırken, ya da birkaç saniyeliğine bile olsa hareketsiz dururken daima park frenini kullanın! Frenlerin tamamen açık olduğunu daima kontrol edin.

Brakes Colors

Frenleri bırakmak için sol tekerin yanında bulunan yeşil fren bırakma pedalına basın. Çocuğu yerleştirirken veya araçtan alırken frenlerin açık olduğuna mutlaka dikkat edin. Çocuğu koyarken ve alırken, ya da birkaç saniyeliğine bile olsa hareketsiz dururken daima park frenini kullanın! Frenlerin tamamen açık olduğunu daima kontrol edin.

Brakes Colors

Enerji emme köpüğü kaza sırasında oluşan etki gücünün bir kısımını emer ve çocuğunuzun bu etkiye maruz kalmasını önleyerek bir sakatlık durumunu önler ya da minimize eder.

Köpük aynı zamanda çocuğunuz ve koltuk kabuğu arasında ve araç kapısı ya da penceresi gibi diğer herhangi bir sert nesneler arasında bir bariyer görevi görür.

Alışılageldik araba koltuklarının aksine, Doona’nın eşsiz yapısı kolu aracın koltuğunun arkasına konumlandırmamızı sağlar böylelikle bebeğe olağanüstü bir geri sekme önleyici koruma sağlar. Bir çarpışma durumunda, Geri Sekme Önleyici kol etkiyi emecek ve Doona™’yı koltuğun arka tarafına doğru dönmesine müsaade etmeyecek ve böylelikle geri sekme yaralanmalarını ciddi bir şekilde önleyecektir.

anti_rebound

Doona Bebek Arabası şişirilebilir emniyet kemeri ile birlikte kullanılmamalıdır.

Simple Parenting tarafından kullanılan tüm malzemeler en sıkı Amerikan ve Avrupa testlerine ve SVHC (Yüksek Önem Arz Eden Maddeler) dahil olmak üzere REACH düzenlemesine tabi tutulmakta ve onaylanmaktadır.
Kullanılan malzemeler yalnızca zararlı kimyasal içermemesi bakımından değil aynı zamanda ürünlerin güvenli ve uzun süreli kullanımını sağlamak için sağlamlık ve kalite açısından da test edilmektedirler.
En çok gereken yerlere çeşitli türlerde emici köpükler koyulmuştur, bu köpükler kabuğun içinde ve baş desteğinde bulunmaktadır.

Doona’nın Kurulumu.

Doona’yı Kurma konusundaki ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz:

 • Kullanım kılavuzunda kendisi için tahsis edilmiş olan bölümde web sitemizde Doona’nın arkasındadır: http://doona.com.tr/user-guides/. Avrupa: sayfa 35.
  ABD: sayfa 45.

Hayır. Doona Bebek Arabası yalnızca arka yöne doğru kullanım için tasarlanmıştır.

Doona’yı araç içinde kurarken, ister tabanlı ister tabansız olsun, kolu araç koltuğuna doğru geri sekme önleyici konumda yatırın.

 

anti_rebound

Doona Bebek Arabasını aracınıza aşağıdaki şartlar dahilinde kurabilirsiniz:

 • ASLA Doona Bebek Arabasını etkin ön cephe hava yastığı olan bir yolcu koltuğuna kurmayın!
 • Doona Bebek Arabasını ASLA arkaya bakan ya da yan tarafa bakan araç koltuğuna kurmayın.
Doona’nın araca doğru kurulumu için lütfen Kullanım Kılavuzuna bakın:

http://doona.com.tr/user-guides/

Avrupa: sayfa 35.
ABD: sayfa 45.

Rahat bir askı kesinlikle herhangi bir gevşeklik hissi vermemelidir. Bu kayış herhangi bir sarkma olmadan nispi bir şekilde düzgün olmalıdır. Bu kayış çocuğun bedenine bir baskı uygulamaz ya da çocuğu doğal olmayan bir pozisyona zorlamaz.

 • Omuz askılarını araç koltuğunun arkasında bulunan metal teçhizat plakasından ayırın.

Interactive_JPG_v01_02756

 • Omuz askılarını ön kısımdan çıkartın ve omuz kayışı yastıklarını askılardan kurtarın.

Interactive_JPG_v01_02923

 • Omuz askılarını uygun omuz kayışı yuvalarından geçirin. ÖNEMLİ! Omuz askılarının çocuğun omuzlarıyla aynı yüksekliğe veya biraz aşağısına ayarlanması gerekir.

Interactive_JPG_v01_03248

 • Omuz askılarını araç koltuğunun arkasında bulunan metal teçhizat plakasına tekrar takın. ÖNEMLİ! Askıların burkulmadığından emin olun.

Interactive_JPG_v01_03562

 • ÖNEMLİ! Metal plakaya takılı olan omuz askılarının metal çubuk ile koltuk gövdesi ARASINA takılması GEREKİR.

METAL BAR

Omuz askılarının omuz kayışı yuvalarından bebeğin omuz hizasından ya da bebeğin omuzlarının tam altından takıldığından emin olun.

 

Illustrations for Doona User Guide-01

 • Doona’nın arkasındaki teçhizat askılarının Doona gövdesi ve metal çubuk arasından geçirildiğinden emin olun.
 • Bebeğinizin Bebek Ek Parçasından daha büyük olup olmadığını kontrol edin ve bu parçayı çıkarın.
 • Omuz askılarının burkulmadığından emin olun.
 • Omuz askılarının bebeğin omuzları için doğru yükseklikten geçirilip geçirilmediğinden emin olun.
Doona kolu yanlış kullanımı engellemek için tasarlanmıştır, bu yüzden bu kısım yalnızca arkaya bakan bebek arabası konumundayken uzatılabilir.

Kolu bebek arabası moduna döndürmek için, her iki beyaz butona (kolların her iki yanında bulunan) da aynı anda basın ve kolu arkaya bakan bebek arabası konumuna döndürün.

Interactive_JPG_v01_00914

Kolu uzatmak için kolun üstündeki beyaz tuşa basın ve tutamacı kendinize doğru çekin.

Interactive_JPG_v01_01258

Kolu döndürmek için, her iki beyaz butona (kolların her iki yanında bulunan) da aynı anda basın ve kolu istenen konuma döndürün.

Interactive_JPG_v01_00914

Kurulum ve Doona Tabanları hakkındaki sorular.

ISOFIX Bebek Arabasını araçlara güvenle ve kolay bir şekilde aracın emniyet kemerlerini kullanmadan takmak için olan uluslararası bir standarttır. ISOFIX konektörleri kullanmak kurulum hatalarını büyük oranda düşürür ve Bebek Arabasının güvenliğini arttırır.

ISOFIX adı ISO (Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu) ve FIX (Sabitleme) kelimelerinin birleşiminden gelmektedir. ISOFIX standartı iki temel güvenlik unsurunu garanti eder:

 1. Araç koltuğundaki standart tespit noktalarına bağlantıyı sağlayan Bebek Arabası tabanındaki Katı ISOFIX konektörleri.
 2. Güçlendirilmiş ayarlanabilir destek ayağı (ayak desteği olarak da isimlendirilir).

2006 yılından önce üretilmiş bazı arabalar ve 2006 yılından itibaren üretilen arabalar ISOFIX tespit noktalarına sahiptir.


ISOFIX-base_01

ISOFIX tabanı Kurma konusundaki ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz:

 • Web sitemizdeki Nasıl Kullanırım videolarında. Videolara ana sayfanın sağ alt kısmındaki bağlantıdan ya da üst menüdeki Destek sekmesinden erişebilirsiniz: http://doona.com.tr/
 • Web sitemizdeki talimatları okuyun: http://doona.com.tr/isofix-baza/

how_2

Illustrations_For_WEB_03-08

Hayır. ISOFIX taban araçlara yalnızca ECE R44 standardı gerekliliklerine uygun bir şekilde ISOFIX konektörler kullanılarak kurulabilmektedir.
Takma evrensel onay, standart gerekliliklere ek olarak, belirli cihazlarda uyumluluğu etkileyebilecek ilave güvenlik kullanımı ya da dönme önleyici aygıt ayak desteği kullanımı gerektirmektedir. Aynı zamanda ilave testler de gerekmektedir.

Aracınızın bu çocuk koltuğu için Araç Uyum Listesi’nde yer alıp almadığını kontrol etmek için aşağıdaki görsele tıklayın:

Doona_ISOFIX_Car_Fitting_List2

Hayır. Doona Bebek Arabası yalnızca tek bir kurulum yöntemi kullanılarak kurulmalıdır; ya aracın emniyet kemeri ile ya da taban ile (Avrupa’da ISOFIX taban ABD’de LATCH taban). Ayrıntılı talimatlar için ebeveynler daima kullanım kılavuzuna bakmalıdır.

Doona Bebek Arabası her iki türlü kurulum yöntemiyle de bütün testleri başarı ile geçmiştir.

Doğru kurulduğu sürece tüm yöntemler güvenlidir. Çocuk koltuklarını kurmanın araçları ve bebekleri için en iyi yolunu belirlemek isteyen ebeveynler daima kullanım kılavuzuna ve araç sahibinin kullanım kılavuzuna bakmalıdır.

LATCH kelimesi Çocuklar için Alçak Tespit Noktaları ve Bağlama İpleri anlamına gelmektedir; bu tespit noktaları araba koltuğu kurulumu için özel olarak tasarlanmıştır.
2002 yılından beri LATCH konektörler bulundurmak ABD’de tüm araçlar için yasalar tarafından zorunludur.

Araç kullanım kılavuzunuzu aracınızın LATCH tespit noktaları ile donatıldığından emin olmak için kontrol edin.

 • Araç kemer kılavuzları ve Kemer kilit açmaları.
 • Yaslanma düğmesi ve düzey göstergesi.
 • Düzgün Doona kurulum göstergesi.
 • LATCH konektörler.
LATCH tabanı Kurma konusundaki ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz:

 • Kullanım kılavuzunda: http://doona.com.tr/user-guides/.
  ABD: sayfa 16.
 • Web sitemizdeki Nasıl Kullanırım videolarında. Videolara ana sayfanın sağ alt kısmındaki bağlantıdan ya da üst menüdeki Destek sekmesinden erişebilirsiniz: http://doona.com.tr/
 • Web sitemizdeki talimatları okuyun: http://doona.com.tr/latch-baza/

how_2

 

LATCH-install-in-vehicle

Taban arabaya ya LATCH konektörler ile ya da araç emniyet kemeri ile kurulmalıdır ancak her iki bağlantı yöntemi aynı anda asla kullanılmamalıdır.

Bel ve omuz kemeri kullanırken yalnızca araç kemerinin kemer kılavuzuna giren tarafındaki omuz kısmını kilitleyin. Yalnızca aracın kucak kemeri kullanılarak yapılan kurulumlarda kilit açmaları kullanmayın.

 

Latch Lock Offs-01

Doona’nın bakımı ve aksesuarları.

Teçhizat askıları bebeğiniz için çok sıkı hale geldiğinde öncelikle omuz askılarının bebeğin omuzları için doğru yükseklikten geçirilip geçirilmediğini kontrol etmeniz gerekir, Doona’nın arkasındaki teçhizat askılarının Doona gövdesi ve metal çubuk arasından geçtiğinden emin olun.

Askılar hala çok sıkı ise bu durumda bebeğiniz Bebek Ek Parçası için fazla büyük demektir ve bu parçayı artık kullanmanıza gerek yoktur.

Bebeğinizin koruması için baş desteğini çıkarmadığınızdan emin olun.

Remove Notice

Simple Parenting bebeğinizin emniyeti için Doona Bebek Arabasını kullandığınız süre boyunca Doona Baş Desteği’ni kullanmaya devam etmenizi ciddi bir şekilde önermektedir.
Doona Bebek Arabası ile birlikte kullanımı için Simple Parenting tarafından tedarik edilmiş ya da onaylanmış parça ve aksesuarlar dışında Doona Bebek Arabası ile birlikte herhangi bir satış sonrası parça ya da aksesuar kullanmayın. Düzenlenmemiş satış sonrası parça ve aksesuarlar bir kaza durumunda Doona Bebek Arabası’nın performansını bozabilir.

Simple Parenting Bebek Arabası ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış bir dizi aksesuar sunmaktadır, bu aksesuarlara web sitemizden ya da yerel dağıtıcınızdan ulaşabilirsiniz.

http://doona.com.tr/aksesuarlar/

Doona Bebek Ek Parçası yıkanabilir. Temizlemeden önce parçaların üzerine dikili bakım etiketlerini yıkama talimatları için okuyun.

Head support care label eu-01

Doona koltuk örtüsü, omuz yastıkları ve gölgelik yıkama için çıkarılabilmektedir. Temizlemeden önce koltuk örtüsünün üzerine dikili bakım etiketini yıkama talimatları için okuyun.  Koltuk örtüsünü değiştirmeniz gerektiğinde yalnızca Doona koltuk örtüsü kullanın çünkü bu parça kavrama performansının entegre bir kısmını oluşturmaktadır. Kabuğu temizlemek için nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Doona koltuk örtüsünü, omuz yastıklarını ve gölgeliği nasıl çıkarıp takabileceğinize dair daha fazla bilgi için, videoyu izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=f6SeCO3fR90&list=PLzmOc8rcuBqZQ-L37KQ055uA_AFpTrHHP

wash eu general fabric-01

Yeni doğan bebekler için özel olarak tasarlanmış olan Doona Bebek Ek Parçası bebeklere en üst düzey güvenlik ve konfor sağlamaktadır. Uluslararası mühendislik, güvenlik ve medikal uzmanları ile birlikte geliştirilen bu parça bebeğinizin duruşunu doğal bir duruşu taklit ederek destekler ve böylelikle ebeveynlere ve bebeklere birlikte seyahat etme özgürlüğü sağlar.

Bebek Ek Parçası bebek için güvenli malzemelerden yapılmaktadır.

Bambu Odun Kömürü Lifi kumaş
• Anti-bakteriyel
• Hipoalerjenik
• Nem & ısı düzenleyici

Doona tekerleklerinin dizaynı sayesinde tekerlekler araç koltuğuna temas etmemektedir. Ancak yine de araç koltuğunuzu garantiye almak istiyorsanız Doona tekerlek örtüleri tam olarak bu amaçla üretilmiştir. Bunun yanı sıra bizler Araç Koltuğu Koruyucu’yu tasarladık.
Doona Tekerlek Örtüleri ve Doona Araç Koltuğu Koruyucu’yu yerel satıcılarınızdan alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/accessories/
Wheel_Covers_GB
Doona yağmurluk bebeğinizi yağmurdan korumak için tasarlanmıştır. Doona Yağmurluk’u yerel satıcınızdan satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/accessories/

Doona gölgelik (Doona ile birlikte gelir) bebeğinizi güneşten korumak için tasarlanmıştır. Ancak Doona Güneşlik Uzantısı bebeğiniz için daha iyi bir güneşten korunma imkanı sunmaktadır. Doona Güneşlik Uzantısı’nı yerel satıcınızdan satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/accessories/

06_sunshade

Doona Sineklik File tam olarak bu amaçla yani bebeğinizi böceklerden korumak için tasarlanmıştır. Doona Sineklik File’yi yerel satıcınızdan satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/accessories/

Insect_Net_GB_3

Simple Parenting tarafından sağlanmamış ya da onaylanmamış çantaları Doona Bebek Arabası ile birlikte kullanmayın. Düzenlenmemiş aksesuarlar bir kaza durumunda Doona Bebek Arabası’nın performansını bozabilir.

Özel olarak tasarlanmış İhtiyaç çantamız (Temel malzemelerin taşınması için ideal), Günlük Çanta (Tüm günü dışarıda geçirmek için ideal ) ve Sürpriz Depo çantamız (fazladan eşyalarınızı koymanız için) bulunmaktadır.

Bu çantaları yerel satıcılardan alabilirsiniz.  Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/accessories/

 

01_essential_bag_Snap_on_Storage_GB_3_2

Doona ile ilgili genel sorular.

Kullanıcı kılavuzu Doona’da kendisine tahsis edilmiş olan bölümde Bebek Arabasının arka kısmında ürün ile birlikte teslim edilmektedir.Aynı zamanda kullanıcı kılavuzunu web sitemizde de bulabilirsiniz:

 

user guide location

ÇOCUĞUNUZUN DEVAMLI GÜVENLİ İÇİN

Çocuk koltuğu sistemleri test ve değerlendirme aşamasında olsa da bir çocuk koltuğunun geri çağrılması mümkündür.

Geri çağrılma durumlarında, yalnızca adınıza ve adresinize sahipsek size ulaşabiliriz bu yüzden geri çağırma listemizde yer almak için lütfen kayıt formunu doldurun.

Çocuk koltuğu sisteminizi düzgün bir şekilde kaydetmek için model numarası, seri numarası ve üretim tarihi gibi bilgileri sağlamanız gereklidir. Bu bilgiler kayıt kartı üzerinde basılıdır ve aynı zamanda çocuk koltuğunun arkasında bulunan beyaz bir etiket üzerinde de görülebilmektedir.

Yalnızca ABD için: Bu kayıt yalnızca ABD’de alınmış çocuk koltuğu sistemleri için geçerlidir.

Model numarasını bulmak için lütfen Doona Bebek Arabasının altındaki çıkartmaya bakın.

 

traceability-sticker

traceability-stickers-on-product_01-newtraceability-stickers-on-product_02-new-updated

Model numarasını bulmak için lütfen tabanın altındaki çıkartmaya bakın.

traceability-sticker

Doona’yı Bebek Arabası modunda, hareket halinde ve aksesuarlar olarak ürünün kullanımını gösteren videoları bulabilirsiniz. Videolara ana sayfamızın sağ alt kısmından ya da üst menüdeki destek sekmesinden erişebilirsiniz.

how_2

Tavsiye edilen kullanım ömrünü bulmak için lütfen Doona Bebek Arabası altındaki çıkartmaya bakın. Simple parenting üretim tarihinden itibaren 6 yıl sonra ürünü kullanmayı bırakmanızı önermektedir.

 

traceability-sticker

Uygunluk (AB):
Bebek Ağırlığı: 1,8-13 Kg

Uygunluk (ABD):
Bebek Ağırlığı: 2-15 kg
Bebek Boyu: 81 cm’e (32”) kadar

Doona ile seyahat.

Doona tabansız olarak havayolu seyahati için sertifikalıdır.

Daha fazla bilgi için :
Evet. Doona havayolu seyahati için sertifikalıdır (tabansız olarak). Birçok uçakta Doona uçak koridorundan rahatça geçmekte ve yolcu koltuklarına kolayca montajlanmaktadır. Havayolu firmasıyla önceden iletişim kurmaya dikkat edin.

http://doona.com.tr/ucakta-kullanim-izni/

Doona’yı uçağın bagajına vermek istediğiniz durumlarda ürünü Doona seyahat çantası içine paketleyebilirsiniz ( yerel satıcılarınızdan temin edebilirsiniz).

http://doona.com.tr/aksesuarlar/

 

airplane lifestyle

Evet –  Hem 14 CFR 25.815 (ABD) hem de NPA 2008-18 (AB) düzenlemelerine göre – 20 yolcudan fazla kapasiteli uçaklarda gerekli minimum koridor genişliği – 50 cm bu genişlik Doona için fazlasıyla yeterlidir.

 • Doona’yı ilgili koltuğuna arkaya bakacak şekilde yerleştirin.
 • Kolçakları yukarı doğru katlamak Doona montajını kolaylaştırabilir.
 • Kucak kemerinin her iki ucunu Doona kemer kılavuzlarından geçirin.
 • Kemerin dönmediğinden emin olun!
 • Şimdi kemer tokasını kapatın ve kemeri sıkın.
 • Havayolu şirketi ile önceden iletişime geçip Doona’yı kabine alabildiğinizden önceden emin olun.
 • Daha fazla bilgi için: http://doona.com.tr/ucakta-kullanim-izni/

Screen Shot 2015-12-27 at 17.18.31

Hayır. Doona tabansız olarak havayolu seyahati için sertifikalıdır.

Evet, Doona ile metroda ya da trende seyahat edebilirsiniz. Trene girdikten sonra frenleri kilitlediğinizden emin olun.

Fren yapmak için sağ tekerin yanında bulunan kırmızı fren pedalına basın. Frenleri bırakmak için sol tekerin yanında bulunan yeşil fren bırakma pedalına basın.

Araç uyumluluğu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen kullanıcı kılavuzuna bakın: http://doona.com.tr/user-guides/

Avrupa: sayfa 31.
ABD: sayfa 40.

Screen Shot 2015-12-27 at 17.17.49

Doona’nızı Doona seyahat çantası içine paketleyebilirsiniz ( bu parça yerel satıcılarınızdan temin edilebilir).

http://doona.com.tr/aksesuarlar/

Travel_Bag_GB_31

Doona birçok uçak ya da trenin baş üstü bagajına sığmayabilir.

Evet. Doona taksi içine aynı arabanızda olduğu gibi yerleştirilebilir.

Uçak onay çıkartması Doona’nın arka kısmında bulunmaktadır.

Kontrol listeleri.

Doona’yı araba içine kurmadan önce, şu hususlardan emin olun:

 • Teçhizat askılarının burkulmadığından.
 • Bebeğinizin koruması için teçhizat askılarını düzgünce sıkın.
 • Omuz askılarının bebeğinizin omuzları için doğru yükseklikte olduğundan.
 • Doona’nın arkasındaki metal plakaya takılı olan omuz askılarının metal çubuk ile koltuk gövdesi arasında olduğundan. Hiçbir parça metal çubuğun üstünden geçmemelidir.

Doona’yı araba içine kurduktan sonra, şu hususlardan emin olun:

 • Araç emniyet kemerinin Doona kemer kılavuzları içinden geçtiğinden (3 puan)
 • Araç emniyet kemerinin sıkı olduğundan.
 • Doona’nın arkaya bakar şekilde olduğundan, öne bakar konumda olmadığından.
 • Teçhizatı Düzgünce Sıkın.
 • Bebeğinizin koruması için teçhizat askılarını düzgünce sıkın.
 • kolun geri sekme önleyici konumda olduğundan.
 • Yan darbe durumlarında bebeğinizin korumasını arttırmak için baş desteği her daim kurulu olmalıdır.
 • Bebek yeterince büyümüşse bebek ek parçasının çıkarıldığından.
 • Omuz yastıklarının omuzlarda olduğundan (göğüste olmadığından).
LATCH Tabanı kurduktan sonra, şu hususlardan emin olun:

 • Tabanın yükseklik yaslanıcısının doğru yükseklikte olduğundan.
 • Arabanın emniyet kemerlerinin tabanın kemer kılavuzlarından geçtiğinden.
 • Doona’nın tabana düzgün bir şekilde bağlandığından (tabana bağlandığından emin olmak için Doona’yı yatırın)
 • Latch kemerinin burkulmadığından.
 • Araç emniyet kemerinin burkulmadığından.
 • Kucak Omuz Kemeri ile birlikte kurulum yaparken yalnızca omuz kemeri tarafındaki mavi klipsi kilitlediğinizden ve kemerin taban kemer kılavuzundan geçtiğinden emin olun.
 • LATCH konektörlü ya da araç emniyet kemerli LATCH Taban kurulumu. Asla her iki bağlantı yöntemini aynı anda kullanmayın.
ISOFIX Tabanı kurduktan sonra, şu hususlardan emin olun:

 • ISOFIX konektörlerinin araç içinde düzgünce kurulduğundan.
 • ISOFIX destek bacağının aracın zemininde düzgünce durduğundan. Renk göstergesinin kırmızıdan yeşile döndüğünden.
 • Doona’nın ISOFIX tabana düzgün bir şekilde bağlandığından (tabana bağlandığından emin olmak için Doona’yı yatırın).