Kullanım İpuçları

Pratiklik bizim kanımızda var. Ebeveynlerin ve bebeklerin hayatlarını kolaylaştırmak için bizler şık ve basit ürünler tasarlıyoruz. Ürünlerinizin çoğunda başarı sağlamak için küçük ipuçlarını lütfen takip edin.


Düzgün Teçhizat Sıkılığı.

 1. Omuz askıları çekin ve kucak bölgesindeki gevşekliği ortadan kaldırın.
 2.  Bebeğin bacakları arasında bulunan sıkılaştırma askılarını çekin.

Omuz Askıları Yükseklik Ayarlaması.

Doona Bebek Arabası / Oto Koltuğunu ilk kullandığınızdan andan ve bebeğiniz büyüdükçe omuz askılarını bebeğinizin boyuna göre aşağıdaki şekilde ayarlamanız gerekecektir:

  1. Omuz askıları doğru şekilde ayarlandığı zaman, omuz askısı yuvalarına omuz seviyesinde ya da omuz seviyesinden biraz daha aşağıda olacak şekilde oturur.
  2. Bebeği Doona Bebek Arabası / Oto Koltuğuna oturtun ve bebeğinizin boyuna göre uygun omuz askısı yuvalarını bulun. Ardından bebeğinizi Doona Bebek Arabasından çıkarın.
  3. Doona Bebek Arabası / Oto Koltuğunun arka tarafında omuz askılarını metal plakadan ayırın.
  4. Omuz askılarını doğru yuvalara yerleştirin.
  5. Askıları metal plakaya tekrar bağlayın.

*Askıların metal çubuk ile koltuk gövdesi arasına yerleştirildiğinden emin olun. Hiçbir parça metal çubuğun üstünden geçmemelidir.

Omuz Yastıkları Konumu.

Bebeğinizin konforu için omuz yastıklarını Doona teçhizatını sıkarken omuz bölgesine yerleştirdiğinizden emin olun. Yastıklar yumuşak ve geniştir ve teçhizat askılarının basıncını bebeğinizin vücuduna eşit olarak dağıtacaktır.

Bebek Ek Parçasını Çıkarmak.

Bebeğiniz büyüdüğünde ve teçhizat çok sıkı geldiğinde Bebek Ek Parçasını çıkarın. Bu parça 5 kiloya kadar olan yeni doğmuş bebekler için tasarlanmıştır. Gelişmiş bir yan darbe koruması için baş desteğini mümkün olduğu kadar uzun süre kullanın.

Geri Sekme Önleyici Tutamaç Konumu.

Doona’nın ayırt edici özelliklerinden birisi de konu araç içi güvenlik olduğunda geri sekme önleyici bir çubuk olarak çalışan geri sekme önleyicidir.

Araç içinde kolu daima koltuk arkasına doğru çevirin.

Askıları Ayarlama.

Omuz askılarının metal plakaya askıların hepsi metal çubuk ve koltuğun gövdesi arasına gelecek şekilde tutturulduğundan emin olun. Hiçbir parça metal çubuğun üstünden geçmemelidir.

Doona Baş Desteği.

Doona yan darbe çarpışma testlerinde harika sonuçlar aldı. Eşsiz tasarımı sayesinde, Doona’nın tekerlekleri ve çift duvarlı yapısı yan darbe çarpmalarında aktarılan enerjinin büyük bir kısmını emmektedir.

Doona Baş Desteği bu korumayı daha da öte bir seviyeye ulaştırmak için tasarlanmasının yanı sıra bebeğe destek ve konfor da sağlamaktadır.

Buna ek olarak dış yüzeyi Bambu Odun Kömürü Lifi kumaştan yapılmıştır ve Anti-bakteriyel, Hipoalerjenik ve Nem & ısı düzenleyici özelliklere sahiptir ayrıca yüzeyi kaymaya karşı korumalıdır.

Bebeğinizin koruması için baş desteğini mümkün olduğu kadar uzun süre kullanın.

Bebek Ek Parçası.

Yeni doğan bebekler için özel olarak tasarlanmış olan Doona Bebek Ek Parçası bebeklere en üst düzey güvenlik ve konfor sağlamaktadır.

Uluslararası mühendislik, güvenlik ve medikal uzmanları ile birlikte geliştirilen bu parça bebeğinizin duruşunu doğal bir duruşu taklit ederek destekler ve böylelikle ebeveynlere ve bebeklere birlikte seyahat etme özgürlüğü sağlar.

Doona Bebek Ek Parçası özellikleri:

• Düze yakın ergonomik pozisyon.

• Yeni doğmuş bebekler için ayarlanmış ilave yastık.

• Bambu Odun Kömürü Lifi kumaştan yapılmıştır ve Anti-bakteriyel, Hipoalerjenik ve Nem & ısı düzenleyicidir.

Doona’nın Tabandan Çıkarılması.

Doona’yı tabanından çıkarmak için:

 1. Tutma kolunu dik konuma getirin.
 2. En üstteki küçük tuşa basın ve tuş basılı haldeyken tamamen salıverme tuşunu araç koltuğuna doğru bastırın.
 3. Doona salıverme tuşuna basarken Doona’yı kendi bedeninize doğru yatırın.
 4. Elinizi tuştan çekin ve Doona’yı arabanın dışına çıkarın.