Güvenliğe Bağlılık.

GÜVENLİK bizim için yerine getirilmesi gereken bir kriter değil, bu bizim hayat felsefemiz! Ürünlerimiz ebeveynlere ve onların bebeklerine yöneliktir bu sebeple bu ürünlerin en üst düzey güvenlik standartlarını karşılaması gerekmektedir. Güvenliğinden emin olmak için her ürün zorlu iç ve dış güvenlik testlerinden geçmektedir. Biliyoruz çok güvenli diye bir şey henüz yok… ancak her daim ürünlerimizi çok güvenli hale getirmeye çalışıyoruz.


Standartlar & Sertifikalar

Bebek ürünleri en sıkı standartları karşılamaları için test edilirler. Bu durum özellikle bebeği taşıma sırasında koruması gereken  Bebek Arabaları için geçerlidir. Hibiritimsi işlevselliğinden dolayı Doona™ Bebek Arabası, Yatık Beşik (AB) ve Elle Tutulan Taşıyıcı (ABD) olarak testten geçmiş ve sertifikalandırılmıştır, aynı zamanda hem Avrupa’da hem de ABD’de uçakta kullanım iznine sahiptir.

Devamını Oku 

Test.

Doona yasal olarak gereken tüm uyum testlerinin yanı sıra gerekliliklerin üzerindeki ve ötesindeki testleri de geçmiştir.

Devamını Oku 

Uçakta Kullanım İzni.

Doona™ uçak için test edilmiş ve hem Avrupa hem de ABD’de kullanımına onay verilmiştir.

Devamını Oku

Geri Sekme Önleyici Koruma.

Alışılageldik araba koltuklarının aksine, Doona’nın eşsiz yapısı kolu aracın koltuğunun arkasına konumlandırmamızı sağlar böylelikle bebeğe olağanüstü bir geri sekme önleyici koruma sağlar. Bir çarpışma durumunda, Geri Sekme Önleyici kol etkiyi emecek ve Doona™’yı koltuğun arka tarafına doğru dönmesine müsaade etmeyecek ve böylelikle geri sekme yaralanmalarını ciddi bir şekilde önleyecektir.

Arıza Emniyetli Mekanizmalar.

Bebek Arabalarına ilişkin en sık görülen sebeplerden ikisi yanlış kullanım ve eksik kurulumdur. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak Doona™  Tasarım ve Mühendislik ekipleri yanlış kullanımı önlemek ve güvenli işletimleri sağlamak için çoklu arıza emniyetli mekanizmalar geliştirmiştir. Diğerleri arasında bu mekanizmalar aşağıdakileri önlemektedir:

• Doona’nın istem dışı katlanması
• Doona’nın kolunun taşıma modundayken aniden uzaması
• Uzatılmış kolun “hareket” modundayken dönmesi

Yan Darbe Koruması.

Doona’nın tekerleklerini Doona™ gövdesinin içine doğru katlanmasını sağlayan eşsiz çift duvarlı yapı önemli boyutta bir ilave güvenlik katkısı sağlar. İki katmanlı dayanıklı, etki emici plastik; ekstra EPS, köpük ve kumaş katmanları ile birlikte kaza durumlarından bebeği daha iyi koruyan bir gelişmiş yan darbe koruması sağlamaktadır.

Bebek için Güvenli Materyaller.

Simple Parenting tarafından kullanılan tüm malzemeler en sıkı Avrupa testlerine ve SVHC (Yüksek Önem Arz Eden Maddeler) dahil olmak üzere REACH düzenlemesine tabi tutulmakta ve onaylanmaktadır. Kullanılan malzemeler yalnızca zararlı kimyasal içermemesi bakımından değil aynı zamanda ürünlerin güvenli ve uzun süreli kullanımını sağlamak için sağlamlık ve kalite açısından da test edilmektedirler.